Zaplanuj swój sukces - 2017

14 stycznia 2017
Witam! 

Pierwszy miesiąc nowego roku zawsze upływa pod kątem organizacji, planów, postanowień...
Dobra organizacja czasu to już połowa sukcesu. Osobiście jestem zwolenniczką wszelkiego planowania i notowania. :) Oczywiście nie całego roku z góry, ale poszczególnych dni, czy przygotowań do konkretnych wydarzeń. Dzięki zapisywaniu myśli i planów masz gwarancję, że:Nic Ci nie umknie, a jak wiemy, pamięć ludzka jest ulotna 
i niestety przy tempie życia jakie aktualnie prowadzimy nie trudno jest zapomnieć, czasem nawet o oczywistych 
i podstawowych sprawach;
Masz kontrolę - przede wszystkim kontrolę nad własnym życiem, nie zdajemy się na los, czy przypadek, wiemy co powinniśmy zrobić, jakie mamy obowiązki, kiedy możemy pozwolić sobie na oderwanie się od wszystkiego, a kiedy powinniśmy się skupić na czymś ważnym. Wiemy co mamy robić, nie czekamy na niczyje instrukcje. 


Analizujesz - czasem wpada nam głowy pomysł, zdawać by się mogło idealny, jednak tylko z pozoru, bo gdy usiądziesz 
i zaczniesz planować szczegóły okazuje się, że daleko mu do ideału, a jego natychmiastowe wdrożenie mogłoby przysporzyć wielu problemów. Prócz tego, zaplanowanie czegoś wcześniej daje nam czas na spokojne zastanowienie się nad sprawą, możemy wrócić do zapisków po jakimś czasie i spojrzeć na nie świeżym okiem.
Oszczędzasz czas - jeśli poświęcisz chwilę na zaplanowanie dnia, zapewnisz sobie precyzyjne i efektywne wykorzystanie czasu. Choć może nie uda się wypełnić wszystkiego za pierwszym razem, to zupełnie inaczej podchodzi się do obowiązków, które mamy rozplanowane w czasie. Unikasz chaosu i bałaganu.
Redukujesz stres - organizując swój czas nie tylko unikasz chaosu i bałaganu, ale i stresujących sytuacji. Masz zapisane czarno na białym, co masz zrobić, ile mniej więcej czasu na to potrzebujesz i jaki cel chcesz osiągnąć. Nie biegasz w nerwach, że coś jeszcze było do zrobienia, ale kompletnie nie pamiętasz co, bądź poświęciłeś pół dnia na telewizję, drugie pół spędziłeś buszując po internecie, a o godzinie 22:00 przypominasz sobie, że przecież dziś mija termin załatwienia czegoś bardzo ważnego... Dobrze zaplanowany czas pozwala Ci odpowiednio przygotować się do sytuacji, które mają wydarzyć się w danym dniu, wiesz co Cię czeka, jak masz się zachować, dzięki czemu czujesz się pewny siebie. 
Zwiększasz szansę na sukces - planując jesteś w stanie przewidzieć jakie trudności spotkasz na swojej drodze, czego powinieneś unikać, a do czego przykładać większą wagę. Masz jasno określony cel i dzięki poznaniu drogi jaką musisz przejść, wiesz jak go osiągnąć.

Jak widzicie korzyści jest naprawdę dużo. Jedyne co potrzebujesz to w minimalnej wersji, kartkę i papier, a dla lepszego efektu polecam planner lub kalendarz. :) 


Planowanie to jedno, zostają jeszcze nieodłącznie z nim związane POSTANOWIENIA NOWOROCZNE. Tak właśnie, nowy rok, nowa ja i te sprawy... Oczywiście żarty, żartami, ale postanowienia to naprawdę kolejna bardzo dobra sprawa. Nowy rok to idealny moment na przełomowe zmiany, ale także na redukcję i korekty drobnych mankamentów, z którymi się borykamy. To też świetna okazja do podejmowania nowych wyzwań i stawiania przed sobą nowych marzeń. 
Pamiętaj, że nowy rok daje Ci nowe szanse, nowe horyzonty i nowy rozdział w Twojej książce, ale nie zapominaj dbać o to, 
co już osiągnąłeś w ubiegłych latach, to również trzeba pielęgnować. 
Teraz weź kubek gorącej herbaty, kartkę i długopis, usiądź wygodnie i zastanów się. 
➥Zastanów się, co dobrego przytrafiło się w zeszłym roku, co osiągnąłeś, co zaliczasz do swoich sukcesów. 
➥ Zastanów się, co przysparzało Ci trudności, z czym nie mogłeś sobie poradzić i co Cię zniechęcało.
A teraz:
➥Zastanów się, co chcesz zmienić w tym roku, czy jest coś co chcesz poprawić w swoim wyglądzie, nad jakimi cechami charakteru musisz popracować, czy chcesz się rozwijać w jakimś kierunku.
➥ Zastanów się, co nowego chcesz osiągnąć, czego nowego chcesz się nauczyć, co nowego chcesz zobaczyć.

Zapisz wszystko co Ci się marzy, dla lepszej motywacji podkreśl, na co sobie pozwolisz jeszcze wypracujesz coś w sobie, 
co zrobisz, jeśli coś zwalczysz itd. 
Pamiętaj, że to są Twoje postanowienia i Twoje plany, nie rób niczego, by udowadniać coś innym. Masz przede wszystkim pracować nad sobą i dla siebie. Stawiaj na swój rozwój i samorealizację. 
Nowe cele, nowe marzenia, nowe doświadczenia! 
A jeśli w ciągu roku opuści Cię zapał i motywacja, zobacz na swoje postanowienia, przyjrzyj się jakie wspaniałe momenty zaplanowałeś i wracaj do ich realizacji! :) 

Życzę Wam, aby jak najwięcej tegorocznych postanowień udało się zrealizować. Niech 2017 rok będzie efektywny, aktywny 
i pełen sukcesów! 
Powodzenia! 

Trzymajcie się ciepło! :)
Pozdrawiam! 

Dołącz do mnie! :) 13 komentarze

 1. Ja również mam taki kalendarzyk w którym wszystko planuje, jest to dla mnie ważne, aby o niczym nie zapomnieć :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym roku też mam kalendarzyk z plannerem i będę sobie wszystko zapisywac i układać ;) Narazie dobrze mi idzie, kalendarz pomaga mi usystematyzować życie, że tak to ujmę. Tobię także życzę dużo sukcesów w tym toku i abyś zrealizowała to co sobie zaplanujesz :>

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze z takim kalendarzem jest mi o wiele łatwiej :) Notowanie wszystkiego ma swoje plusy! :)
  https://lone-gunmens.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam ten wpis! sama z moim kalendarzem się nie rozstaję <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam planować, pisać, również kupiłam sobie kalendarz z którym nie mogę się rozstać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Planowanie to nieodłączny element do zrobienia w nowym roku. Lubię mieć wszystko zapisane i dążyć do realizacji wyznaczonych celów.
  Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bez zapisywania ani rusz!! Muszę notować bo moja pamięc jest dość słaba:-P

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie umiem prowadzic czegostakiego i jestem taka, ze zaplanuje sobie obowiazków na 3 dni do przodu a i tak sie cos pozmienia :P

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/01/khaki-army-green-sweater.html

  OdpowiedzUsuń
 9. też kupiłam organizer, ale znając mnie będę zapominac notowac haha :P

  OdpowiedzUsuń
 10. poluje na taki! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Planowanie to zdecydowanie rzecz, która ułatwia życie ;)
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. planowanie jest mi obce, ale czas to zmienić;p
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajne porady :) Też lubię sobie wszystko planować, ale na ten rok jeszcze nie mam kalendarza :)
  Gingerheadlife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawienie po sobie śladu! :)

Prawa autorskie

Zdjęcia opublikowane na blogu są moją własnością i nie zgadzam się na wykorzystywanie ich bez mojej zgody. W innym wypadku to będzie kradzież.

Obserwatorzy

Archiwum