Kolory 2020

19 stycznia 2020

Pierwszy miesiąc nowego roku już prawie za nami. Dobrą stroną tego tempa, jest fakt, że… Wiosna zbliża się z każdym dniem! Niezmiennie, również w tym roku Instytut Pantone wykreował paletę barw, która będzie rządzić w nowym sezonie SS20.

Classic Blue – to przewodni kolor roku 2020. Głęboki, wyrazisty, szlachetny, a zarazem na tyle uniwersalny, że uda się go przemycić, do każdego typu urody. Co więcej, psychologowie koloru uważają, że właśnie taki odcień niebieskiego wzbudza w nas spokój i ukojenie oraz pomaga w koncentracji.

Trochę miej kojące, przynajmniej dla oczu, będą Firery Red, Flame Orange, czy Flame Scarlet, czyli nic innego jak żywiołowe odcienie czerwieni i pomarańczy, które w rozmaitej postaci będą przechadzać się po ulicach, tworząc niebanalne stylizacje.

Choć to Classic Blue wychodzi na prowadzenie, w nowej palecie barw nie zabrakło również innych tonacji niebieskiego, nieco delikatniejsze, choć równie efektowne i klasyczne, Faded Denim, Mosaic Blue, Navy Blazer, Heritage Blue, Tanager Turquoise, Blueberry.

Nowy sezon zdecydowanie będzie należał do kolorów. Z jednej strony żywe i wyraziste, z drugiej kontrastujące z nimi, nieco spokojniejsze, jednak niemniej efektowne. Śmiało możemy stawiać na khaki, ale i na butelkową zieleń oraz pastelowe tonacje, mocny róż, ale i ten w pudrowej odsłonie, delikatne odcienie żółtego oraz w kontraście, bogate złoto. Nie bójcie się także intensywnego fioletu i Rose Brown, czyli ciepłej mieszanki brązu i czerwieni. W palecie znalazło się również miejsce dla klasyki, biel, szarości i odcienie nude kolejny sezon zostają z nami.

Sprawdźcie poniżej inspiracje na nadchodzący sezon SS20! J


Pięknego tygodnia! 

Buziaki!
Pozdrawiam! ♥


źródło: pantone.com
źródło: stradivarius.com / pinterest.com

0 komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawienie po sobie śladu! :)

Prawa autorskie

Zdjęcia opublikowane na blogu są moją własnością i nie zgadzam się na wykorzystywanie ich bez mojej zgody. W innym wypadku to będzie kradzież.

Obserwatorzy

Archiwum