Magic of women

10 marca 2019Witam!♥ 

Ponure, szare popołudnie, kubek gorącej herbaty, miniony dzień kobiet i kłęby myśli w głowie… Kątem oka spoglądam na piękne bukiety kwiatów goszczące u mnie od dwóch dni. Taki mały gest, taki drobiazg, a każde spojrzenie w ich stronę rozgrzewa. Tak niewiele trzeba, by uśmiech pojawił się na twarzy Kobiety, a tak rzadko go widzę obserwując kobiece twarze w tłumie zagonionego miasta. Tak mało uśmiechu, tak niewiele radości w oczach.

Jak często spoglądasz w lustro? Zapewne często.
A jak często spoglądając w lustro, myślisz sobie: jestem piękna! Zapewne rzadko.

Wciąż widzimy swoje niedoskonałości, za duży nos, za małe usta, trądzik, blizny, cienie pod oczami… Wciąż zapominamy o sobie w biegu codzienności. Praca, dom, mnóstwo obowiązków. Nie ma czasu na relaks, nie ma czasu nie pasje, marzenia, chwilę dla siebie. A może tylko tak wszystko zwalamy na ten przerażający upływ czasu. Może wystarczy wstać rano i uśmiechnąć się do swojego odbicia w lustrze. Może masz małe oczka, ale możesz rozkochać kogoś w swoim spojrzeniu. Może myślisz, że masz małe usta, ale wystarczy, że się odezwiesz i możesz wypowiedzieć piękne słowa. I każda z nas ma jakąś niedoskonałość zewnętrzną, ale to nic nie zmienia. Każda z nas jest wyjątkowa i wspaniała! I nie dlatego, że włosy są lśniące, nogi sięgają nieba, talia jest idealna… Każda z nas jest wyjątkowa, dzięki swojemu wnętrzu. Dzięki temu, że potrafisz wywołać na czyjejś twarzy uśmiech, dzięki temu, że potrafisz poradzić w problemie, dzięki temu, że zdobyłaś świetną w pracę, w której Cię doceniają, dzięki temu, że ogarniasz milion spraw w ciągu dnia, dzięki temu, że masz cudowne dzieci i rodzinę, która nie wyobraża sobie życia bez Ciebie, dzięki temu, że tworzysz dom, dzięki temu, że z Twojego serca płynie nieograniczona, zarażająca miłość, a przez Twoje oczy przemawia dobroć. I wiem, że w każdej kobiecie to drzemie. Nie pozwól, by ktoś lub coś stłamsiło to w Tobie.
Wstawaj każdego dnia z myślą, że możesz tak wiele wspaniałych rzeczy zrobić, wskocz w ciuchy, w których się świetnie czujesz, nałóż ulubioną pomadkę, ale pamiętaj, że Twoim najwspanialszym makijażem i największą bronią jest Twój szczery uśmiech, płynący prosto z serca!♥ 

Nowy tydzień zacznij z nową energia, wiem, że możesz zdziałać wiele i trzymam za to mocno kciuki! Ale jeszcze mocniej trzymam kciuki za to, żebyś odnalazła w tym biegu codzienności radość, żebyś biegała za czymś, co czyni Cię szczęśliwą i w końcu najmocniej trzymam kciuki za to, żebyś znalazła  czas dla siebie i zregenerowała siły!

Jesteś wyjątkowa!♥ 
Pamiętaj o tym o każdego dnia!


Trzymajcie się!
Ściskam! ♥ 


Długi, szary płaszcz - Zara / Wełniany, karmelowy sweter - H&M / Torebka - Pinko / Skórzane botki z wycięciami - KATI

4 komentarze

Dziękuję za pozostawienie po sobie śladu! :)

Prawa autorskie

Zdjęcia opublikowane na blogu są moją własnością i nie zgadzam się na wykorzystywanie ich bez mojej zgody. W innym wypadku to będzie kradzież.

Obserwatorzy

Archiwum