#ERDK2018

08 września 2018

Witam! 

Tak sobie myślę, że znaczenie i użycie pojęcia "kultura" trochę szwankuje ostatnimi czasy. Niestety razem z kulturą szwankuje również tradycja i zwyczaje, które latami pielęgnowane, dziś zostały wyrzucone gdzieś w kąt. Mam nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys... Ale żeby nie czekać, aż wszystko "samo" wróci do normy, dzisiaj mam dla Was kilka słów, które mam nadzieję, obudzą w Was choć trochę chęć zwrócenia się w kierunku kultury i tradycji. 

Z "branżą kulturalną" znamy się już kilka dobrych lat... Jeszcze przed pojawieniem się tego miejsca, to była jedna z moich głównych "gałęzi", nie tylko zainteresowań, ale i czynnych działań. Mam za sobą organizację wielu imprez, uczestnictwo w wielu szkoleniach z dziedziny animacji kulturą, krótko mówiąc temat nie jest mi obcy, dlatego bardzo ucieszyła mnie propozycja współpracy z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie w ramach akcji "Uwolnij Pegaza". 

Rok 2018 został ogłoszony przez Unię Europejską - Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego i jest obchodzony na terenie całej Europy. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ustanowiło Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie koordynatorem tego przedsięwzięcia. W ramach ERDK dzieje się bardzo dużo interesujących akcji, warsztatów dla dzieci i młodzieży, seminariów, konkursów - jest tego naprawdę sporo! Po więcej informacji i kalendarium wydarzeń zajrzycie TUTAJ

Rok upływa pod hasłem "Dziedzictwo. Tu przeszłość spotyka się z przyszłością".

Przechodząc do sedna, o co chodzi z tym pegazem... 😊

Pegaz i pięć postaci, które zobaczycie poniżej na zdjęciach, stanowią identyfikację wizualną ERDK2018 - została ona zaprojektowana przez Krzysztofa Radoszka. Projekt jest połączeniem tradycji i nowoczesności, realizując jednocześnie myśl przewodnią, którą jest wspomniane wyżej hasło. Moim zdaniem, zdecydowanie widoczne jest spotkanie przeszłości z przyszłością. Grafiki są rewelacyjne! Jeden z projektów widzicie dzisiaj w mojej stylizacji. Sukienka pochodzi z unikatowej kolekcji powstałej własnie w ramach ERDK. Akcja ma na celu zainteresowanie dziedzictwem kulturowym oraz jego promocję, jako źródło inspiracji dla współczesnej innowacyjności i kreatywności. 

Pozostając przy kreatywności - Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, ogłosiło w ramach akcji konkurs, w którym możecie wykazać się właśnie swoją kreatywnością i pokazać co Wam w duszy gra! Wystarczy, że "uwolnisz" jedną z grafik, pobierając ją tutaj i zaprojektujesz z nią dowolny przedmiot. Jako, że wieczory są już coraz bardziej jesienne, mam nadzieję, że wykorzystacie je i stworzycie coś naprawdę ekstra! Konkurs trwa do 31 października 2018 r, a najlepszy projekt zostanie zrealizowany i zaprezentowany na gali finałowej. Trzymam kciuki za Wasze wyobraźnie i  z niecierpliwością czekam na efekty! 😊

Jako miłośnik kultury i tradycji, zachęcam Was do ich pielęgnowania i wplatania w swoją codzienność. Każdy poranek to początek nowej historii, ale pamiętajcie, że to przeszłość kreuje naszą przyszłość. Są nierozłączne, więc nie rozdzielajmy ich na siłę. Twórzmy nowe, w oparciu o to co za nami.

Trzymajcie się! 😊
Pozdrawiam!  
8 komentarze

 1. calosc jest rewelacyjna i zdjecia sa genialne <3 ja sie jeszcze zachwycam Twoimi pazurami <3

  ANGELIKA MARTKO

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam takie intensywne kolory :D Pazurki też świetne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy projekt :) Jesteś z Krakowa?
  Stylizacja wygląda bardzo ciekawie, podoba mi się klimat zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
 4. The dress looks so cute. Love the pictures. I just follow you,can we follow each other?

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz świetne pazurki! Bardzo mi się podoba Twoja stylizacja :)
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 6. Amazing Color! The Pics are beautiful!

  Happy Sunday <3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawienie po sobie śladu! :)

Prawa autorskie

Zdjęcia opublikowane na blogu są moją własnością i nie zgadzam się na wykorzystywanie ich bez mojej zgody. W innym wypadku to będzie kradzież.

Obserwatorzy

Archiwum