Depilacja laserowa - Gabinet Gorlicka-Kruk

18 lutego 2018

Witam! 😊
Dzisiejszym wpisem rozpoczynamy tegoroczny cykl 'Beauty', w ramach którego co jakiś czas będą pojawiać się wpisy związane z szeroko rozumianą urodą. Jeśli obserwujecie mnie na Instagramie i Facebooku, wiecie, że od jakiegoś czasu zaglądam z wizytami do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Gorlicka-Kruk w Krakowie. W końcu przyszła pora na zrelacjonowanie tego, co działo się w ostatnim czasie. 

Gabinet Gorlicka-Kruk to miejsce, w którym czujesz się naprawdę swobodnie, a to chyba najważniejsze, jeśli decydujemy się na jakikolwiek zabieg. Gabinet dysponuje najwyższej jakości sprzętem kosmetycznym i medycznym, dzięki czemu mamy gwarancję bezpieczeństwa wszystkich zabiegów. W kwestii bezpieczeństwa, jest ono również zapewnione przez wybór wyselekcjonowanych kosmetyków, spełniających najwyższe standardy, co dla mnie, jako posiadaczki skóry ze skłonnościami do różnego rodzaju uczuleń ta kwestia jest bardzo istotna. Zarówno nowoczesne wnętrza, jak i profesjonalny personel, sprawiają, że każda wizyta przebiega w sympatycznej i niekrępującej atmosferze. 

Przechodząc do konkretów, dzisiaj kilka słów o pierwszym (i z pewnością nie ostatnim) zabiegu, któremu poddałam się w gabinecie, czyli depilacji laserowej. Już od dłuższego czasu myślałam o takim zabiegu, jednak ciągle miałam pewne obawy, czy to na pewno bezpieczne, czy nie pojawi się jakieś uczulenie, czy jest to bolesne i gdzie najlepiej wykonać taki zabieg. Bardzo się cieszę, że trafiłam właśnie do Gabinetu Gorlicka-Kruk. Uzyskałam odpowiedzi na wszelkie pytania, dogłębnie został mi opisany cały zabieg, jakie są przeciwwskazania, jakie mogą wystąpić niepożądane skutki itd.


Pierwsza wizyta w gabinecie, niezależnie od tego na jaki zabieg się decydujemy, opiera się na konsultacji. Dzięki tczemu, możemy dowiedzieć się jaki mamy typ skóry, czego powinniśmy unikać, a co jest dla nas odpowiednie, a tym samym jakie zabiegi są dla nas najlepsze. Skupiając się dzisiaj na depilacji laserowej, chciałabym rozwiać Wasze wątpliwości w tej kwestii. Każdy zabieg jest naprawdę bezpieczny. Gabinet wyposażony jest bardzo wysokiej jakości sprzęt, jakim jest laser  LIGHTSheer®DESIRE. Jest to najnowszy, najszybszy oraz najmocniejszy na świecie laser diodowy, stworzony do zabiegów trwałej depilacji. Urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańska Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration). Laser wyposażony jest w dwie głowicie, dzięki czemu zabiegi są precyzyjne, bezpieczne, szybsze oraz bardziej komfortowe dla klienta. 

Przed każdym takim zabiegiem wykonywana jest próba laserowa wraz z wywiadem medycznym. Należy wypełnić odpowiednią 'ankietę', w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Z kolei sama próba ma na celu dobranie indywidualnych parametrów dla danej osoby oraz sprawdzenie w przeciągu 24 h, jak skóra reaguje na wiązkę lasera. To także czas na rozmowę z certyfikowanym specjalistą ds. laseroterapii, podczas której dostajemy cenne informację związane z przebiegiem zabiegu oraz postępowaniem po nim. Konsultacje w gabinecie ze specjalistą są bezpłatne. Po skończonej serii zabiegowej zalecane jest wykonanie po roku jednego zabiegu przypominającego. 

Zapewne jednym z najbardziej nurtujących pytań jest to, czy taki zabieg boli. Właściwie ciężko to nazwać bólem, zapewne, każdy będzie miał nieco inne odczucia, jednak nie ma się czego obawiać. Osobiście czułam delikatnie 'szczypanie', niewprawiające jednak w dyskomfort. Zabiegowi towarzyszy specjalny program zmniejszający ból, czyli głowica wyposażona w system chłodzenia.

Po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie, bądź zapalenie okołomeszkowe, które znika w przeciągu kilku chwil. Oczywiście po zabiegu zalecana jest odpowiednia pielęgnacja miejsc poddanych działaniu lasera. U mnie pojawiło się jedynie nieznaczne zaróżowienie skóry, które zniknęło bardzo szybko.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra jest delikatniejsza i gładsza. Pierwszy zabieg może zredukować włoski nawet w 40%. Ilość oraz czas trwania takich zabiegów są uzależnione od miejsca poddanego depilacji oraz poziomu owłosienia. Depilacja laserowa LIGHTSheer® DESIRE powinna zostać wykonana w odstępach 6-12 tygodni. Ilość wykonywanych zabiegów 5-6 na wybraną partię ciała. Dokładna ilość oraz częstotliwość dobierana jest indywidualnie przez certyfikowanego specjalistę laseroterapii.

Depilacja laserowa LIGHTSheer® DESIRE zapewnia trwałe i bezbolesne usuwanie włosów. Wiązka emitowana przez laser diodowy jest bezpieczna i przenika tylko 2 mm w głąb skóry, a w związku z tym nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu. Depilacja laserowa może zostać przeprowadzona na niemal całym obszarze ciała. 

Jak każdy zabieg, który ma w jakimś stopniu wpływ na nasze ciało, również depilacja laserowa ma kilka przeciwwskazań, jak:
 • ciąża i karmienie piersią,
 • ostre stany zapalne skóry,
 • przerwanie ciągłości naskórka, zmiany na tle alergicznym,
 • tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu,
 • padaczka,
 • bielactwo,
 • łuszczyca, rybia łuska,
 • nadwrażliwość skóry na słońce,
 • skłonność do bliznowacenia,
 • zażywanie leków, ziół światłouczulających,
 • świeża opalenizna,
 • depilacja woskiem lub pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem.

Przed zabiegiem należy pamiętać o właściwym przygotowaniu. Jest ono jednym z kluczowych elementów warunkujących uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów. 
 • bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić owłosienie w miejscu planowanej depilacji,
 • skóra w miejscu depilacji nie może być sucha lub podrażniona. Należy nawilżać skórę stosując kremy i balsamy oraz pić min. 2 litry wody mineralnej dziennie,
 • przed zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni,
 • stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem,
 • peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej,
 • terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem,
 • leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem,
 • aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg może zostać przeprowadzony dopiero miesiąc po infekcji,
 • aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4-6 tygodni.

Po każdym zabiegu depilacji laserowej, należy pamiętać, by w odpowiedni sposób zadbać o skórę. 
 • opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane 2 tygodnie od wykonanego zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50,
 • bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg oraz okolic bikini należy założyć lekkie, zwiewne ubranie. Nie należy ubierać obcisłych lub nieprzepuszczających powietrza spodni,
 • skórę należy myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
 • nie należy stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),
 • należy stosować zasypkę, krem lub maść Alantan albo Bepanthen czy Dermopanthen,
 • po kąpieli należy skórę delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
 • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

Reasumując, zabiegi depilacji laserowej są bezpieczne i nie powodują większego bólu. Najlepiej wykonywać je w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Osobiście bardzo polecam Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Gorlicka-Kruk w Krakowie. Uzyskacie tam wszelkie, dokładne informacje dotyczące samego zabiegu, ale przede wszystkim swojej skóry.
Aktualnie jestem po dwóch zabiegach i już widzę znaczące i przede wszystkim, zadowalające efekty. Po żadnej z wizyt nie wystąpiły jakiekolwiek komplikacje, czy problemy ze skórą.
Personel odpowiednio zadba o przygotowanie i przeprowadzenie danego zabiegu. Oferta Gabinetu jest bardzo szeroka, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Koniecznie zajrzyjcie na stronę >tutaj< i rozglądnijcie się za interesującym Was zabiegiem, jestem przekonana, że każda z Was wyjdzie zadowolona! 😊Trzymajcie się! 😊
Pozdrawiam!


2 komentarze

 1. z pewnością przydatny zabieg;)
  pozdrawiam cieplutko :))
  woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam okazji przechodzić takiego zabiegu ale słyszałam o nim bardzo dużo i mocno się zastanawiam ;)
  Obserwuje i zapraszam do Siebie ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawienie po sobie śladu! :)

Prawa autorskie

Zdjęcia opublikowane na blogu są moją własnością i nie zgadzam się na wykorzystywanie ich bez mojej zgody. W innym wypadku to będzie kradzież.